Детектор брехні (поліграф) та інші — нетрадиційні методи розслідування.

Детектор брехні (поліграф). При розслідуванні злочину слідчі органи мають можливість застосовувати у своїй практиці не традиційні методи розслідування.

До таких методів можна віднести, детекція брехні або ще називають метод поліграф, за допомогою якого можна діагностувати емоційний стан та напруження людини чи то свідка, потерпілого, очевидця, тощо.

Детектор брехні (поліграф)

Детектор брехні (поліграф)

Як що Вам необхідно провести перевірку за допомогою поліграфу телефонуйте Нам.

Ще до нетрадиційних методів можна віднести гіпноз.

Гіпноз – це такий вплив на свідомість людини за допомогою монотонних подразників, а саме  цокання годинника, зосередження на рахунку, пісня, тощо.

Гіпнотичний стан людини може допомогти в розслідувані того чи іншого злочину, а саме допитуваний має змогу згадати обставини чи обстановку певної події чи місця.

В гіпнотичному стані автоматично виконуються накази та й взагалі практично вірно відповідає людина на запитання гіпнотизера, це відбувається у зв’язку з тим що людина яка знаходиться в стані гіпнозу є інтелектуально в’ялою і не в змозі реально оцінювати ситуацію.

Метод гіпнозу застосовувався та й досі застосовується правоохорними органами, як і сполучених штатах Америки, так і Канаді, Великобританії , тощо.

Наприклад в США щоб провести допит з використанням гіпнозу, то у допитуваної особи береться письмова згода, йому пояснюють з якою метою

здійснюється даний метод, пояснюється саме завдання процедури, про те що це не є загрозою для його здоров’я, надаються гарантії про конфіденційність, тощо. Також повинний бути  письмовий дозвіл федерального бюро розслідування, Генеральної проку­ратури.

Фахівець гіпнозу  має бути кваліфікованим спеціалістом  та мати медичну ліцензію. Спеціальний агент інтерв’ю має бути штатний співробітник, він повинен мати навички  психолога, має знання з права, техніки інтерв’ю, методики розслідування та судового гіпнозу.

Взагалі при допиті кількість присутніх  повинна бути мінімальною, присутність слідчого, який веде справу, можуть і не допустити.

Процедура допиту фіксують за допомогою аудіо- та відеозапису, що потім передається  експертам та суддям  для того щоб мати змогу оцінити правильність дотримання процедурних вимог.

Але є успішний випадок і в України. Наприклад було успішно виявлено, коли водій легкового автомобіля збив  17 річного велосипедиста.

В цій ситуації було здійснено розслідування де застосували метод гіпнозу, але не зважаючи на успішність цього методу та висновок спеціаліста який був задіяний не приєднали  до матеріалів справи, але цей висновок був переданий до наглядового провадження.

Взагалі цінність гіпнозу на практиці є безспірною, але на сьогоднішній день в нашій країні не досконало використовується цей метод, хоча якщо буде детально обґрунтований механізм його використання то метод гіпнозу буде частіше задіяний під час розкриття тяжких злочинів, та буде приєднуватися до матеріалів справи.

Детектор брехні (поліграф) -2018

Оставить комментарий